print

Nieuwsbrief No. 6 - Vlaanderen

Folder Eerste Communie
De KBS heeft een kleurrijke folder aangemaakt bestemd voor catechisten en leerkrachten van de kinderen die in 2008 hun Eerste Communie doen. Deze folder staat boordevol materiaal dat bruikbaar is voor de voorbereiding op de Eerste Communie. Ook de ouders van de communicanten zullen heel wat inspiratie vinden voor cadeaus die een betekenisvol verband hebben met Bijbel en geloof. Zo blijft het feest van de Eerste Communie niet een eenmalige ervaring, maar wordt onderdeel van de geloofsopvoeding die daarna verder gaat.
De producten die in de folder worden aangeboden helpen op een speelse manier voort te zetten wat met de communiecatechese begonnen is. De folder is gratis te bestellen bij KBS-Vlaanderen: info@kbsvlaanderen.be 
Een goed idee om uit de delen op een volgende ouderavond?

Woordtheater en vertelprogramma's
In samenwerking met de KBS zijn diverse (bijbelse) vertelprogramma's ontwikkeld die op aanvraag kunnen worden gespeeld in zaal, kerk of kapel: Door toedoen van bijbelse vrouwen (over wonderlijke vrouwen met onvoorstelbare verhalen), Alles heeft zijn tijd (Prediker), Er is meer tussen aarde en hemel (sprookjes van Andersen) en Parabels? Parabels! (gelijkenissen uit Matteüs en Lucas).
Klik hier voor meer informatie.

Een leraar op stage bij KBS-Vlaanderen
Drie jaar geleden konden scholen intekenen voor het tijdelijke project vervanging voor bedrijfsstages. Zo kunnen leraren gemakkelijker op bedrijfsstage. Bij KBS-Vlaanderen loopt momenteel godsdienstleerkracht Annemie Laurent van het Sint-Godelieve-Instituut uit Kapelle-op-den-Bos voor vijf weken stage. Zij staat onder meer in voor de begeleiding van vijf hogeschoolstudenten die in het kader van hun eindverhandeling bijbelmethodieken ontwerpen voor het middelbaar onderwijs. Daarnaast onderzoekt ze op welke manier uitgaven van de KBS meer afgestemd kunnen worden op het onderwijs.

Wie samen met anderen in de Bijbel wil lezen is welkom op onze Bijbelavonden:

Wijsheidsboeken
In het Oude Testament staan een aantal Wijsheidsboeken of Poëtische boeken. Deze geschriften bevatten vragen van zoekende mensen: waarom zijn we op aarde, hoe kunnen we er het beste van maken en waarom loopt het al wel eens de foute kant op? Deze wijsheidsliteratuur van Israël is doorheen de eeuwen voor velen een blijvende bron van inspiratie geworden.
In deze Bijbelreeks houden we het boek Prediker onder de leeslamp.
Data en plaats: op dinsdagen 26 februari en 11 maart 2008  telkens van 20.00 u. tot 22.15 u., in het Diocesaan Pastoraal Centrum, Varkensstraat 6 in Mechelen.
Begeleiding: Luc Devisscher - staflid KBS-Vlaanderen.
Voor meer info: bel 015- 29 84 15 of klik hier.

Boekennieuws:

Brieven van Bernadette
Bij de KBS Uitgeverij is als nieuwe uitgave verschenen Brieven van Bernadette. In 2008 is het 150 jaar geleden dat de verschijningen van Lourdes plaatsvonden. Bij die gelegenheid zijn de brieven van Bernadette voor het eerst in een Nederlandse vertaling beschikbaar gekomen.
De brieven zijn bijeengebracht, vertaald en van commentaar voorzien door Patrick Chatelion Counet. De teksten en de vele illustraties, vaak originele foto's uit die tijd, zorgen ervoor dat Bernadette en het fenomeen van Lourdes verbluffend dichtbij komen.
Een lezer gaf als reactie: "Ik heb het boek in één adem uitgelezen. Het is een topper en zal een ware leidraad zijn op mijn bedevaart naar Lourdes later dit jaar."
Prijs € 24,50. Klik hier voor meer informatie en bestellingen.

Intercity bestemming Pasen
Kent u de dienstregelingen van de Intercity bestemming Pasen? In de gelijknamige reisgids bij dit project wordt de gang door de Goede Week weergegeven als een treinreis die langs diverse stations voert. Deze reisgids kost slechts € 5,00 per stuk, exclusief verzendkosten en is enkel verkrijgbaar via KBS-Vlaanderen.

Bijbel via SMS volgt ook in februari het Bijbelleesrooster 2008 van de KBS met als thema voor deze maand: Eenzaamheid. De teksten werden geselecteerd door +Johannes van den Hende, bisschop van het bisdom Breda. Klik hier voor de tekst vandaag.
Het Bijbelleesrooster wordt je gratis toegestuurd. Klik hier voor een exemplaar.
Sms van 29 februari: "Het is onze enige ambitie God te behagen, of we nu thuis zijn of in den vreemde." (2 Korintiërs 5,9)
Zend de code VBS CITAAT via sms naar 3028 en ontvang op maandag, woensdag en vrijdag een fragment uit het Bijbelleesrooster op je gsm (€ 0,50/sms - Uitschrijven: zend VBS STOP naar 3028).

 

  • Al onze boeken kunt u aanschaffen via de webwinkel op www.bijbel.net
  • Kent u anderen die deze informatie willen ontvangen? Stuurt u deze Nieuwsbrief dan door!
  • Kreeg u dit bericht van een kennis of familielid? U kunt zich hier aanmelden voor de volgende afleveringen!
  • Wilt u deze Nieuwsbrief niet meer ontvangen, dan kunt u zich hier afmelden.

 © 2008 KBS Vlaanderen